+420 774 431 931 | info@bice.cz

Bič je jako člověk, nemá-li dobré jádro, nestojí za nic…
FórumKategorie dotazu: BičeÚdržba a skladování
Lukáš H. zeptal se před 5 roky

Dobrý den,
mohl byste prosím uvést základní doporučení co se týče údržby, zacházení a skladování kožených bičů? Je žádoucí je ošetřovat nějakými přípravky, nebo tím bič ztrácí na vlastnostech? Skladování ve vyvěšené poloze asi také nebude to pravé, že? Obzvlášť, když je bič během roku používán pouze příležitostně.
Děkuji a zdravím,
Lukáš H.

1 Odpovědi
Robert Kudláček Personál odpověděl před 5 roky

Dobrý den,
 pokud se jedná o erotický bič, pak není třeba žádná zvláštní údržba. Tyto biče se používají v interiéru kde nejsou vystaveny povětrnostním vlivům a při práci s nimi většinou nedochází ke kontaktu se zemí. Není třeba je mazat, naopak při častém mazání by příliš změkly a ztratily svoje vlastnosti. Ideální je skladovat ve vyvěšené poloze, ale není to nutné. Pokud možno je zbytečně nesmotávejte, bič si pamatuje tvar, ve kterém je skladován, pokud chcete, aby byl rovný, skladujte ho v nesmotané poloze.
 Pokud jde o honácký bič, ten je třeba mazat, ale přiměřeně. Přemíra mazání může uškodit víc než prospět. Kůže biče by se mazáním měla udržovat vláčná, ale nikoliv promazaná durch. Taková kůže změkne, začne se natahovat a z biče je doslova hadr. V praxi by správně promazaná kůže biče měla být mastná na povrchu, ale uvnitř suchá. Mažeme jen poslední metr biče, to je ta část, která je ve styku se zemí. Taháním po zemi bič ztrácí, buď vysušením při suchém počasí nebo vymáčením při vlhkém počasí, tuky a ty musíme nahradit. Celý bič mažeme jen jednou za delší období a velmi přiměřeně. Sladování honáckého biče je ideální v rozvinutém stavu, buď zavěšený nebo položený na zemi, ale může být bez újmy smotaný. Jen je třeba bič smotat lehkou rukou, to co vám dovolí sám bez použití síly.